Analiza kolorystyczna

Czym jest analiza kolorystyczna urody? To określenie jaki zestaw kolorów najpiękniej gra z cechami naszej urody.

Najczęściej podczas analiz kolorystycznych dla ułatwienia posługujemy się porównaniem do kolorystyki pór roku.

Tak jak w przyrodzie każda pora roku charakteryzuje się swoimi odcieniami barw, tak samo ludzie swoją urodą przedstawiają pewną paletę barw.

Właściwie dobrane kolory do typu urody powodują, że skóra wygląda zdrowo, jest jakby bardziej opalona, nie rzucają się w oczy zasinienia i przebarwienia; oczy wydają się błyszczeć, a ich kolor staje się wyraźniejszy.

Źle dobrane kolory mogą dodawać lat, cera przy nich wydaje się być zszarzała a oczy mniej wyraziste.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym jakie kolory najlepiej podkreślą Twoją urodę to zapraszam do skorzystania z analizy kolorystycznej.

Podczas analizy określam typ według tradycyjnego podziału na wiosnę, lato, jesień i zimę.

Analizę wykonuję głównie używając plansz autorstwa Katarzyny Soi. Takie plansze pozwalają na wykonanie analizy bardzo sprawnie i szybko.


Nie da się przerobić na inną porę roku. Dla przykładu zobacz jak niekorzystnie jest mi w kolorach lata, choć są to piękne odcienie, to gdy je ubiorę lub pomaluję się w takimi kolorami, to wygląda to u mnie po prostu nienaturalnie. Za to gdy ubiorę swoje kolory wiosny, to wygląda to spójnie i ładnie.

Kolejny przykład to jesień, której jest pięknie w kolorach ciepłych i przede wszystkim ciemnych. Zobacz co dzieje się z jej piękną urodą, gdy przykładamy jej przy twarzy jasne i chłodne kolory lata.


To komu jest dobrze w jasnych i chłodnych odcieniach lata? Osobom, które takie odcienie mają też w swojej urodzie. Poniżej przykład lata, którego uroda jest wspaniale podkreślona chłodnymi i jasnymi kolorami, w takich kolorach oczy wydają się być jeszcze bardziej błękitne, cera jest złocista i jakby bardziej opalona. A co się dzieje, gdy to lato przebierzemy w kolory bardzo ciepłe? Nagle na skórze pojawiły się zasinienia, których normalnie nie ma, a odcień skóry nabrał zaczerwienionego i szarawego tonu. Natomiast lato otoczone czernią wygląda bladziutko i osoba wydaje się jakby chora, choć to okaz zdrowia. Najłatwiej poznać, że kolory nie pasują do urody, gdy pojawia się myśl „coś tu nie gra”. Najczęściej tym gryzącym się z urodą „cosiem” jest właśnie źle dobrana kolorystyka w ubraniu, koloryzacji włosów lub makijażu. Najlepiej widać to na filmie poniżej.


Wybierz jaką analizę chcesz u mnie wykonać:

Analiza kolorystyczna podstawowa – polegająca na doborze najlepszych kolorów do Twojej urody za pomocą plansz. Dowiesz się jakie kolory są dla Ciebie najlepsze w ubiorze, koloryzacji włosów oraz makijażu. Po analizie otrzymujesz wizytówkę zawierającą Twoje kolory, którą możesz zabrać ze sobą na zakupy i w łatwy sposób porównać kolorystykę ubrań, to mega ułatwienie, ponieważ w każdym sklepie oświetlenie jest inne i czasem trudno ocenić czy dany kolor jest ciepły czy chłodny.
Koszt: 300zł Czas wykonania: 1h.

Dodatki do podstawowej analizy kolorystycznej:

  1. Zestawienie oferty ubrań w najlepszej dla Ciebie kolorystyce w wybranym przez Ciebie sklepie online w formacie PDF wysłanym na Twojego maila w ciągu kilku dni od podstawowej analizy kolorystycznej. Koszt: 300zł.
  2. Zestawienie polecanych przeze mnie kosmetyków kolorowych w najlepszej dla Ciebie kolorystyce w dokumencie PDF wysłanym na Twojego maila w ciągu kilku dni od podstawowej analizy kolorystycznej. Koszt: 300zł.
  3. Analiza sylwetki i stylu – polegająca na określeniu najkorzystniejszych fasonów do Twojego typu sylwetki oraz stylu. Koszt: 200zł.

Analiza kolorystyczna online – polegająca na doborze najlepszych kolorów do Twojej urody online, na podstawie przesłanych przez Ciebie zdjęć. W przeciągu kilku dni wysyłam na Twój adres mailowy dokument w formacie PDF, w którym Twoja analiza zostanie opisana. Znajdziesz tam zestawienia najlepszych dla Twojej urody kolorów ubioru oraz koloryzacji włosów i makijażu.
Koszt: 300zł.

Ślubna analiza kolorystyczna – polegająca na doborze najlepszych kolorów do Twojej urody ze szczegółowym dobraniem najlepszego odcienia bieli sukni ślubnej, biżuterii i dodatków, makijażu, koloru włosów, a także wskazanie najlepszej kolorystyki aranżacji kwiatów i dekoracji sali weselnej. Po analizie otrzymujesz wizytówkę zawierającą Twoje kolory, którą możesz zabrać ze sobą na zakupy i w łatwy sposób porównać kolorystykę wszystkich dodatków. Dodatkowo otrzymasz przykłady najlepszych zestawień kolorystycznych zarówno sukni ślubnych, biżuterii i dodatków jak i aranżacji sal weselnych w dokumencie PDF wysłanym na Twojego maila w ciągu kilku dni od analizy kolorystycznej. Oprócz najlepszej kolorystyki doradzę Ci także najlepsze fasony sukni do Twojego kształtu sylwetki.
Koszt: 1200zł Czas wykonania: 3h – 4h.

Analiza kolorystyczna z przeglądem Twojej szafy i analizą Twojej sylwetki i stylu z dojazdem do Ciebie – podczas takiego spotkania na początku wykonujemy analizę kolorystyczną oraz analizę kształtu sylwetki, a następnie na tej podstawie przeglądamy każdy ciuch w Twojej szafie i segregujemy na te, które są zgodne z Twoim typem kolorystycznym, pasują do Twojej sylwetki i Twojego stylu oraz na te które nie pasują do Twojej garderoby. Wszystko Ci wytłumaczę, tak żebyś bez problemu wiedziała po jakie ubrania sięgać w przyszłości. Po analizie dodatkowo otrzymujesz wizytówkę zawierającą Twoje kolory, którą możesz zabrać ze sobą na zakupy i w łatwy sposób porównać kolorystykę ubrań, to mega ułatwienie, ponieważ w każdym sklepie oświetlenie jest inne i czasem trudno ocenić czy dany kolor jest ciepły czy chłodny.
Koszt: 2500zł Czas wykonania: około 5h.

Interesują Cię dodatkowo zakupy ze mną po analizie kolorystycznej?

A może potrzebujesz obszerniejszy pakiet stylisty?

Zapraszam do kontaktu, dostosuję ofertę indywidualnie.

error: